Bigle mogą być przygotowane pod szycie ręczne lub z tunelem do wsunięcia krawędzi torby. Miałam do dyspozycji ten drugi. Kluczem do sukcesu był klej. Polecano kleje do tkanin, jednak tak fantastycznie to niestety nie wyglądało jak na filmach czy w poradnikach. Metalowa ramka nie chciała współpracować. Byłam zdeterminowana i zaczęłam przeszukiwać swoje skarby, wśród których znalazłam pozostałości po liceum plastycznym i studiach. Rozwiązanie problemu było jednak o wiele łatwiejsze niż mogło się to wydawać i znajdowało się w szafce z narzędziami 🙂 Klej typu Super Glue solidnie połączył metalową ramkę z tkaniną. Jeśli znacie specjalistyczny klej, którego aplikacja nie sprawi kłopotu w mało dostępnych miejscach podzielcie się w komentarzu informacją <3

Mamy klej i wiemy, że krawędź naszej torby musi znaleźć się w tuneliku. Zaczęłam kombinować dalej jak sobie sprawę ułatwić. Sądzę, że Ameryki na nowo nie odkryłam, ale nigdzie nie widziałam aby ktoś skorzystał z wypustki odzieżowej. Jej zastosowanie sprawiło, że nie musiałam gimnastykować się z wsunięciem szwów mojej torby do tunelu.

Dlaczego jeans? To proste – uwielbiam jeans 🙂 Możecie też wykorzystać np. skaj czy popularny papier do szycia, sztywniejsze tkaniny z laminatem czy bardziej w stylu wieczorowym z cekinami – aż chce się szyć więcej i więcej. Torebki, którą pokazuję na filmie nie podklejałam, ale nie widzę przeciwwskazań aby tkaninę dodatkowo podkleić w celu usztywnienia. Moja będzie służyć mi do przechowywania krawieckich drobiazgów, z którymi często podróżuje na warsztaty.

Napisz co o tym myślisz